З історії Рахнівсько-Лісового ліцею
Історія шкільної освіти в селі починається з 1864 року, коли функціонувала церковно-приходська школа. Дівчатка почали навчатись з відкриттям в 1897 році однокласної міністерської школи.
В 1934 році школа стала семирічною і вже в червні цього року учням вручали свідоцтва про повну середню освіту. Цього ж року був зроблений набір до восьмого класу. Перший випуск середньої школи відбувся влітку 1937 року. 19 юнаків та дівчат отримали свідоцтво про середню освіту.
З 1937 по 1939 рік тривало будівництво нової школи на 10 класних кімнат. Напередодні війни в школі навчалось 830 учнів, яких навчало 25 учителів.
Почалася Велика Вітчизняна війна. В приміщенні школи розташувався військовий госпіталь загарбників.
Після визволення села в школі розмістився на деякий час госпіталь для бійців Радянської армії, поступово відновлювала роботу середня школа. Восени 1944 року школу відвідав Маршал Радянського Союзу Р.Я. Маліновський, що прилетів відвідати ПАРМ (польові армійські майстерні, розташовані в лісі, за селом). Разом із середньою школою почала свою роботу вечірня школа колгоспної молоді. Перший повоєнний випуск відбувся в 1945 році.
На 1947 рік в школі навчалося 1000 учнів та в вечірній майже 150. Понад 700 юнаків та дівчат одержали атестати зрілості. 15 учнів закінчили школу з золотими та срібними медалями.
В 1965 році розпочалося будівництво лівого крила , а в1967 - правого крила середньої школи, що дозволило збільшити кількість учнів до 1100. У школі працювали досвідчений педагог Корніч Євгенія Боніфатіївна, яка ще у 1937 році була нагороджена медаллю "За трудову відзнаку", Заслужений вчитель України, кавалер ордена Леніна Заремба Поліна Феліціанівна, Заслужений вчитель України, заступник директора з навчально-виховної роботи Кекух Таїсія Іванівна, орденом Трудового Червоного Прапора нагороджено Лісовську Антоніну Костянтинівну тощо. Незмінним директором школи протягом 29 років був Кушніренко Микита Трохимович. Згодом (з 1978 до 1986 років) її очолював Руцький Володимир Антонович, а з 1986 і до сьогодні - Горобець Віталій Олексійович. Зараз у школі навчається 445 дітей, працюють 45 педагогів. За період з 1937 року тут отримали середню освіту понад 8 тисяч школярів, з них нагороджено 264 золотими, 148 - із срібними медалями. Серед випускників - люди різних професій: генерал-лейтенант, колишній начальник штабу прикордонних військ СРСР, нині професор, викладач Московської військової академії Регуш К.В., генерал-майор Семчишин В. П., декан судово-адміністративного факультету Національного університету "Одеська юридична академія" Тодощак Олег Володимирович, заступник директора місії посольства Швейцарії в Україні Шуткевич Віктор Анатолійович та інші.
За два останні роки за ініціативи і активного сприяння випускників школи, підприємців села, вчителів, батьків та самих учнів кардинально зміцнено навчально-матеріальну базу установи.Повністю замінено новими старі меблі, 70 м. теплотраси, димовивідну трубу котельні, обладнано внутрішкільні вбиральні, зроблено капітальний ремонт кухні та зали їдальні (євроремонт із заміною меблів, встановлено витяжку, плазмовий телевізор з телескопічною антеною, завезено авторські картини, гобелен...). Капітально відремонтовано дах приміщення колишньої майстерні, двох класних кімнат для занять в автошколі, залу для занять таїландським боксом в шкільному тиру. Вперше за час існування школи обгороджено її трьохгектарну територію, встановлено електричні ворота з дистанційним керуванням, хвіртку з домофоном, встановлено 860 м/кв тротуарної плитки та 540 м/кв асфальтного покриття, газони упродовж 180 метрового паркану від центральної дороги, металеву альтанку посеред клумби із 180 кущів голандських троянд. Встановлено систему відеонагляду із 16 відеокамер за територією та приміщеннями, освітлено всю територію прожекторами, встановлено додатково прожектори з датчиками руху. Побудовано гараж на п'ять вантажних автомобілів. Придбано два легкових , два вантажних автомобілі, мотоцикл з коляскою. Отримано новий автобус ПАЗ. Капітально відремонтовано трактор Т - 40. З ініціативи та при підтримці випускника школи Тодощака Володимира Прокоповича, єдиного почесного жителя села, установою отримано ліцензії Міністерства внутрішніх справ та Міністерства освіти і науки України на право надання послуг із професійно-технічної освіти з підготовки водіїв категорії "В" та "В1". У 2013-2014 н.р. професію водія отримають 25 випускників двох сільських, Зведенівської та Деребчинської шкіл. У наступному навчальному році буде набрано на навчання професії водія по 40 учнів 10-х та 11-х класів (категорія "В") та по 15 учнів відповідно категорії "В1".
Відеоролик про навчальний заклад Ви можете переглянути перейшовши за посиланням